Aegis BOOST POD MOD

More Views

Aegis BOOST POD MOD

Availability: На состојба

Првиот ПОД МОД  во нашата палета е вистински хит во светот на vaping. Со интегрирана батерија од 1500mAh и максимален излез од 40W во таков компактен уред, Aegis Boost е сон за кој било пушач. Покрај одличните технички карактеристики, овој POD MOD е отпорен на вода, прашина и удари.

ден 2.969,00

VIP цена: ден 2.672,10

* Задолжителни полиња

ден 2.969,00
Сподели со пријателите

Сите нарачки примени во радотен ден се испорачуваат максимум во рок од 48часа.

Oпис

Детали за производот

AEGIS BOOST - МОД ШТО ЌЕ ВЕ ВООДУШЕВИ.


ОПИС НА ПРОИЗВОДОТ:
Првиот ПОД МОД во нашата палета е вистински хит во светот на vaping. Со интегрирана батерија од 1500mAh и максимален излез од 40W во таков компактен уред, Aegis Boost е сон за кој било пушач. Покрај одличните технички карактеристики, овој POD MOD е отпорен на вода, прашина и удари.

Содржина на пакетот:
1 x Aegis Boost POD MOD,
1 x грејач GV-71 0,4ohm,
1 x грејач GV-65 0,6ohm,
1 x Алатка за греалки,
1 x Тркалезна уста,
1 x USB кабел за полнење.

Карактеристики:
Висина: 106,8мм
Ширина: 27,7мм
Длабочина: 39,2мм
Тежина: 120гр
Обем на атомизерот: 3,7 ml
Батерија: 1500mAh

Како се користи

Отклучи / заклучи:
Електронската цигара Aegis Boost е отклучена со притискање на копчето 5 пати по ред, и на ист начин се заклучува. Кога се отклучува, дисплејот го покажува бројот на влечење, отпорноста на грејачот, нивото на полнење на батеријата и тековната излезна моќност. Контролните копчиња ја прилагодуваат излезната моќност до максимум 40W. Контролните копчиња можат да се заклучат во исто време за неколку секунди, а кога се заклучени, копчето за активирање останува отклучено.

Употреба:
Потребно е да се задржи притиснато копчето за активирање додека се користи електронската цигара.
Полнење на батеријата:
Батеријата се полни исклучиво преку оригиналниот кабел што влезе во пакетот. Неопходно е да го поврзете кабелот со кој било USB извор на напојување (зиден адаптер , компјутер ...) и да го поврзете другиот дел со USB-портата на електронска цигара. Кога батеријата е целосно наполнета, светлината на цигарата престанува да осветлува. Моделот Aegis Boost исто така може да се користи додека батеријата се полни.

Ставање течност:
Вметнување течност во овој резервоарот POD е наједноставно досега. Сè што треба да направите е да го отворите силиконскиот капак што се наоѓа на врвот на резервоарот и да ја истурете течноста во резервоарот преку отворот.

Контрола на проток на воздух:
Во зависност од афинитетот на корисникот, протокот на воздух на овој уред е многу лесен за прилагодување. На предната страна на резервоарот POD е мало „тркало“ кое го прилагодува протокот на воздухот вртејќи го на едната или другата страна.

Замена на грејачот:
Прво, треба да го отстраните резервоарот POD од цигарата. На задниот дел од резервоарот POD е заклучено заклучување за да се отстрани резервоарот POD. После тоа, неопходно е да го свртите резервоарот наопаку и со помош на алатката дадена во пакетот, извадете го грејачот од резервоарот и поставете го новиот грејач на своето место. Кога за прв пат го користите или заменувате грејачот, почекајте неколку минути откако ќе ја истурите течноста за да им овозможат на грејачите добро да ја апсорбираат течноста.

Осврти

Прикажаните VIP цени се само за членовите на Umbrella VIP клубот.Член Umbrella VIP клуб може да постане секое полнолетно лице со живеалиште во република Македонија кое предходно ќе оствари сметка од 3000 денари. И ќе го исполни условот за членство и тоа ислучиво во Амбрела продажните места. За повеќе информации за Umbrella VIP клубот јавете се на call центарот на 072/230-107 или пишете mail vip@ekocigari.mk Доколку сте веќе член Umbrella VIP клуб ве молиме со првата нарачка во напомена да го внесете бројот на Вашата VIP картица.

[profiler]
Memory usage: real: 22282240, emalloc: 21748864
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem