Атомизер Ello Duro 6.5ml

More Views

Атомизер Ello Duro 6.5ml

Availability: На состојба

Ello Duro е најновиот член на серијата на атомизери Ello. Комплетно нов дизајн со конвексен стакло обезбедува капацитет од неверојатни 6.5ml. Ги користи најновите HW-M и HW-N повеќехолни грејачи, но исто така е компатибилен со сите грејачи на HW серии.

Заштеда: 20%

Цена: ден 2.428,00

Special Price ден 1.942,40

Важи од 01.02.2023. do 28.02.2023. или до истекот на залихата.

* Задолжителни полиња

Цена: ден 2.428,00

Special Price ден 1.942,40

Сподели со пријателите

Сите нарачки примени во радотен ден се испорачуваат максимум во рок од 48часа.

Oпис

Детали за производот

Ello Duro е најновиот член на серијата на атомизери Ello. Комплетно нов дизајн со конвексен стакло обезбедува капацитет од неверојатни 6.5ml. Ги користи најновите HW-M и HW-N повеќехолни грејачи, но исто така е компатибилен со сите грејачи на HW серии.

Карактеристики
- Должина: 54mm;
- Дијаметар: долен 25mm atomizer, конвексен стакло 28мм;
- Волумен: 6.5ml;
- Тема: 510

Содржина на пакетот
1 x атомизатор Ello Duro 6,5ml
1 x HW-N грејач 0,2ohm
1 x HW-M грејач 0,15ohm

Резервни делови
Полнење на атомизаторот

Течниот систем за чистење без отклонување на кој било дел од атомизерот е само една од предностите на овој распрснувач. Потребно е само да се тргне шумот и да се појави дупка за истекување на течност. Двојните широки канали за проток на воздух со можност за прилагодување на протокот на воздух обезбедуваат доволно количество на пареа за секој корисник.

Замена на грејачот
Грејачот е прицврстен на основата на атомизерот.Прво, потребно е да се исклучи основата на атомизерот од телото на распрснувачот, да се отфрли стариот грејач од основата, да се пресвртува новиот грејач и да се врати базата на телото на атомизерот.

ЗАБЕЛЕШКА
Поради нискиот отпор на грејачите во овој aтомизер , ние не препорачуваме користење на течности со концентрација на никотин поголема од 6 mg / ml.

Осврти

Прикажаните VIP цени се само за членовите на Umbrella VIP клубот.Член Umbrella VIP клуб може да постане секое полнолетно лице со живеалиште во република Македонија кое предходно ќе оствари сметка од 3000 денари. И ќе го исполни условот за членство и тоа ислучиво во Амбрела продажните места. За повеќе информации за Umbrella VIP клубот јавете се на call центарот на 072/230-107 или пишете mail vip@ekocigari.mk Доколку сте веќе член Umbrella VIP клуб ве молиме со првата нарачка во напомена да го внесете бројот на Вашата VIP картица.