Hoverboard S36 BlueTooth BLACK

More Views

Hoverboard S36 BlueTooth BLACK

Availability: На состојба

Модел S36 - основен модел од нашата палета со 6,5 инчни тркала.

Заштеда: 55%

Цена: ден 27.259,00

Special Price ден 12.266,00

OR

Важи од 01.02.2023. do 28.02.2023. или до истекот на залихата.

Сподели со пријателите

Сите нарачки примени во радотен ден се испорачуваат максимум во рок од 48часа.

Oпис

Детали за производот

Модел S36 - основен модел од нашата палета со 6,5 инчни тркала. Совршено за порамни терени, ќе ве однесе насекаде со брзина до 12 км на час.

Ховербордите со врвен квалитет од нашата палета гарантираат добро познати брендови чии компоненти ги прават. Ќелиите на батеријата напојуваат моќни мотори кои ги контролираат со матичната плоча. Високо квалитетни алуминиумски легури обезбедуваат сигурност и цврстина на секоја од нашите ховер борди!

ОПШТИ КАРАКТЕРИСТИКИ:

Батерија: 10 ќелии 36V 2.0AH;
Матична плоча: втора генерација на Тотао Техника;
Мотор: 2 x 200W; Тркала:
Целосна гума од 6,5 см;
Материјал на конструкција: Цврст алуминиум;
Опсег на едно полнење: 6 - 8км;
Највисока брзина: 12км / ч;
Капацитет на оптоварување: мин 30кг / максимум 100 кг;
Макс. степен на искачување: 15 степени;
Време на полнење на батеријата: 2-4 часа;
Димензии: 58,4 x 18,5 x 17,8 см;
Тежина на Ховерборд: 9,2 кг.

СОДРЖИНА ПАКЕТ:

1 x Ховерборд S36;
1 x полнач за батерии;
1 x прирачник/упаство на македонски јазик.
ВКЛУЧУВАЊЕ/ИСКЛУЧУВАЊЕ:
Вклучувањето и исклучувањето на таблата на ховербордот се врши со притискање на копчето ON/OFF за вклучување / исклучување на задната страна. Кога е исклучен, ќе се слушне предупредувачки звук и ќе се исклучи светлосниот сигнал.

ЗАБЕЛЕШКА:
Не притискајте го копчето предолго кога го вклучувате ховербордот, бидејќи тоа може да предизвика ресетирање на жиро. Ако тоа се случи, исклучете го бордот, поставете ги тркалата во совршено исправена положба и држете го копчето за вклучување / исклучување сè додека не се огласи сигналот.

BLUETOOTH ЗВУЧНИЦИ:
Поврзете го вашиот ховерборд со вашиот Android или iOS телефон преку Bluetooth и слушајте ја омилената музика додека возите.

ПОЛНЕЊЕ НА БАТЕРИЈАТА:
Батеријата се полни исклучиво преку оригиналниот полнач испорачан во кутијата. Приклучете го полначот во ховербородот од задниот дел (веднаш до копчето за вклучување / исклучување). Додека батеријата се полни, индикаторот ќе се претвори во црвена боја, кога ќе се наполни, ќе се претвори зелено. Полнењето на батеријата трае до 3 часа. Исклучете го полначот од ховербордот. Не оставајте го полначот во ховербордот по полнењето. Пред да возите, проверете дали сте го исклучиле полначот од ховербородот.

Осврти

Прикажаните VIP цени се само за членовите на Umbrella VIP клубот.Член Umbrella VIP клуб може да постане секое полнолетно лице со живеалиште во република Македонија кое предходно ќе оствари сметка од 3000 денари. И ќе го исполни условот за членство и тоа ислучиво во Амбрела продажните места. За повеќе информации за Umbrella VIP клубот јавете се на call центарот на 072/230-107 или пишете mail vip@ekocigari.mk Доколку сте веќе член Umbrella VIP клуб ве молиме со првата нарачка во напомена да го внесете бројот на Вашата VIP картица.