Hoverboard S36 BlueTooth CHROME SILVER

More Views

Hoverboard S36 BlueTooth CHROME SILVER

Availability: Out of stock

Hoverboard S36 CHROME е визуелно ажуриран S36.

Заштеда: 55%

Цена: ден 27.259,00

Special Price ден 12.266,00

Важи од 01.01.2021. do 18.03.2021. или до истекот на залихата.

Сподели со пријателите

Сите нарачки примени во радотен ден се испорачуваат максимум во рок од 48часа.

Oпис

Детали за производот

ЕДИНСТВЕН КВАЛИТЕТ НА ПАЗАРОТ:

- 100% ОРИГИНАЛНА Самсунг БАТЕРИЈА - нема ризик од експлозија и палење
- Додека повеќето други модели на пазарот имаат само 14 ќелии на батерии - 24V, Ховербордите на „Umbrella“ имаат 20 ќелии на Samsung батерии - 36V, што обезбедува моќност и долг век на траење на батеријата и подолг век на траење на hoerboard.
- Едно полнење на батеријата – возење и до 15 км
- БРЗИНА И ДО 13км / ч
- КВАЛИТЕТЕН, ЦВРСТ И БЕЗБЕДЕН – НОСИВОСТ Е ДО 100кг што е двојно повеќе од повеќето модели на пазарот
- Обезбедени сервис и делови
- Ховербодрите на „Umbrella“ се избор на ПИНКОВИ sвездички !!!

S36 CHROME е визуелно ажуриран S36. Совршено за возење на порамни терени, ќе ве однесе насекаде со брзина до 13 км на час.
Батеријата од 20 ќелии, 36V на Samsung, со исклучителна моќност и квалитет ви овозможува да патувате до 15 километри со едно полнење. Ќе уживате во возењето со брзина до 13 км на час. Екстремно издржлив, носивост до 100 кг.

Ховербордите со врвен ПРЕМИУМ квалитет од нашата палета гарантираат добро познати брендови чии компоненти ги прават. Келиите на батеријата SAMSUNG се напојуваат со моќни мотори управувани од матична плоча. Висококвалитетни алуминиумски легури обезбедуваат сигурност и цврстина на секоја од нашите ховер борди!

ОПШТИ КАРАКТЕРИСТИКИ:

Батерија: 20 ќелии SAMSUNG 36V 4.4AH;
Матична плоча: 3-та генерација Toatao Tech;
Мотор: 2 x 350W; Тркала:
Целосна гума од 6,5 см;
Материјал на конструкција: Цврст алуминиум;
Опсег на едно полнење: 12 - 15 км;
Максимална брзина: 13км / ч;
Капацитет на носивост: мин 30кг / максимум 100 кг;
Макс. степен на успон/искачување: 15 степени;
Време на полнење на батеријата: 3 - 5 часа;
Димензии: 58,4 x 18,5 x 17,8 см;
Тежина на Ховерборд: 9,7 кг.
СОДРЖИНА НА ПАКЕТОТ:

1 x Ховерборд S36;
1 x полнач за батерии;
1 x Упаство на Македонски јазик.
ВКУЧУВАЊЕ/ИСКЛУЧУВАЊЕ
Вклучувањето и исклучувањето на ховербордот се врши со притискање на копчето за вклучување / исклучување (on/off) на задната страна. При исклучувањето ќе се слушне предупредувачки звук и светлосната сигнализација ќе се исклучи.

ЗАБЕЛЕШКА:
Не притискајте го копчето предолго кога го вклучувате ховербордот, бидејќи тоа може да предизвика ресетирање на жироскопот. Ако тоа се случи, исклучете го ховербордот, поставете ги тркалата во совршено исправена положба и држете го копчето за вклучување / исклучување сè додека не се огласи сигналот.

BLUETOOTH ЗВУЧНИЦИ:
Поврзете го вашиот ховерборд со вашиот Android или iOS телефон преку Bluetooth и слушајте ја омилената музика додека возите.

ПОЛНЕЊЕ НА БАТЕРИЈАТА:
Батеријата се полни исклучиво преку оригиналниот полнач испорачан во кутијата. Приклучете го полначот во ховербордот од задниот дел (веднаш до копчето on/off за вклучување / исклучување). Додека батеријата се полни, индикаторот ќе се претвори во црвена боја, кога ќе се наполни, ќе се претвори зелено. Полнењето на батеријата трае до 3 часа. После полнењето на ховербордот исклучете го полначот. Не оставајте го полначот во ховербордот по полнењето.
Бидете сигурни дека сте го исклучиле полначот од ховербордот пред возење.

Осврти

Прикажаните VIP цени се само за членовите на Umbrella VIP клубот.Член Umbrella VIP клуб може да постане секое полнолетно лице со живеалиште во република Македонија кое предходно ќе оствари сметка од 3000 денари. И ќе го исполни условот за членство и тоа ислучиво во Амбрела продажните места. За повеќе информации за Umbrella VIP клубот јавете се на call центарот на 072/230-107 или пишете mail vip@ekocigari.mk Доколку сте веќе член Umbrella VIP клуб ве молиме со првата нарачка во напомена да го внесете бројот на Вашата VIP картица.