XROS MINI

More Views

XROS MINI

Availability: На состојба

Umbrella XROS MINI е направен во соработка со Vaporesso. Исклучително атрактивен POD модел на електронска цигара со мали димензии и одлични карактеристики. Предниот дел на цигарата е рељефено изработена, што дополнително придонесува за атрактивниот изглед, но и спречува лизгање од раката при употреба.
ден 1.569,00

VIP цена: ден 1.412,10

* Задолжителни полиња

ден 1.569,00
Сподели со пријателите

Сите нарачки примени во радотен ден се испорачуваат максимум во рок од 48часа.

Oпис

Детали за производот

Umbrella XROS MINI - Исклучително атрактивен POD модел на електронска цигара со мали димензии и одлични карактеристики

Umbrella XROS mini elektronska cigareta1

Umbrella XROS MINI е направен во соработка со Vaporesso. Исклучително атрактивен POD модел на електронска цигара со мали димензии и одлични карактеристики. Предниот дел на цигарата е рељефно изработена, што дополнително придонесува за атрактивниот изглед, но и спречува лизгање од раката при употреба. Опремен е со батерија од дури 1000 mAh, капацитетот на резервоарот е 2ml течност и максималната излезна моќ што може да ја обезбеди е 16W. Грејачот е интегриран во резервоарот, па замената на грејачот т.е. танкот многу едноставен.

XROS MINI може да се користи со стандардни течности од нашата палета, но првенствено е наменет за употреба со течности со никотински соли


Карактеристики:
Димензии: 98.9 x 23.4 x 13.5mm
Капацитет на резервоарот: 2ml
Интегриран отпор на грејач: 1.2
Капацитет на батеријата: 1000 mAh
Излезна моќност: 11W / 16W
Спецификација на полнач: DC 5V / 1A, Type-C

Содржина на пакетот:
1x Umbrella Xros Mini батерија
1x POD резервоар со интегриран грејач од 1,2 оhm
1x Type C USB-кабел l

Umbrella XROS mini elektronska cigareta2

Користете:

Umbrella XROS MINI не содржи ниту едно копче, па користењето на овој модел е многу едноставно. Со едноставно повлекување се активира сензорот што ја напојува батеријата.

Umbrella XROS mini elektronska cigareta3

Истурање течности:

Прво, потребно е да се отстрани муштиклата од POD резервоарот и да се истури течноста во резервоарот преку поголемиот отвор од страната.

НАПОМЕНА: По првото истурање на течноста, задолжително почекајте најмалку 5 минути за грејачот добро да ја впие течноста.

Umbrella XROS mini elektronska cigareta4

Полнење на батеријата:

Батеријата се полни исклучиво преку оригиналниот кабел што доаѓа во пакувањето. Потребно е да го поврзете кабелот со кој било USB извор на напојување (ѕиден адаптер, не појак од 1А, компјутер...), а другиот дел да го поврзете на USB-портата на уредот. Umbrella XROS MINI може да се користи и додека се полни батеријата.

Индикација за полнење на батеријата:
Во текот на користењето ламбата ќе свети црвено, сино или зелено, во зависност од моменталната полност на батеријата.
ЗЕЛЕНО 70% - 100%
СИНА 30% - 70%
ЦРВЕНО 0% - 30%

Осврти

Прикажаните VIP цени се само за членовите на Umbrella VIP клубот.Член Umbrella VIP клуб може да постане секое полнолетно лице со живеалиште во република Македонија кое предходно ќе оствари сметка од 3000 денари. И ќе го исполни условот за членство и тоа ислучиво во Амбрела продажните места. За повеќе информации за Umbrella VIP клубот јавете се на call центарот на 072/230-107 или пишете mail vip@ekocigari.mk Доколку сте веќе член Umbrella VIP клуб ве молиме со првата нарачка во напомена да го внесете бројот на Вашата VIP картица.